På Byggmäster händer mycket varje dag med unika byggprojekt och spännande utmaningar. I vårt möte kommer du att uppleva vår företagskultur där samsyn och tydliga värderingar vuxit sig starka. Där vi som din mot- och sampart brinner för att hitta nya vägar för ett bättre byggande.

Med modet att föreslå nya lösningar

Vi arbetar med att förbättra oss själva, projektet och branschen. Vårt engagemang i stort och smått bidrar till en hållbar utveckling.

huvudkontor

Elektrodgatan 6,

721 37 västerås

På denna sida finns telefonnummer till våra kontaktpersoner.
Huvudkontoret har öppet måndag-fredag 07.00-17.00.

bolagsinformation

Byggmäster i Mälardalen AB
Organisationsnummer: 556663-4811
VAT-nummer: SE556663481101

 

Faktureringsadress

Fakturering till Byggmäster i Mälardalen AB skickas till:
Mail: lin0954@pdf.grantthornton.se

Mer information om fakturering hittar du här:

Organisation
VD

Anders Åkerberg

Mobil: 073-085 80 80
anders.akerberg@byggmaster.nu

Marknad & affärsutveckling

Kenneth Öholm

Mobil: 070-410 45 30
kenneth.oholm@byggmaster.nu

BYGGSERVICE
arbetschef

Martin Zanton

Mobil: 070-420 47 39
martin.zanton@byggmaster.nu

projektledare

Johan Bertilsson

Mobil: 070-545 62 43
johan.bertilsson@byggmaster.nu

platschef

Henrik Karlsson

Mobil: 070-678 75 41
henrik.karlsson@byggmaster.nu

arbetsledare

Fredrik Larsson

Mobil: 070-694 84 47
fredrik.larsson@byggmaster.nu

arbetsledare

Henrik Pettersson

garantisamordnare

Richard Ljunggren

ENTREPRENAD
arbetschef

Andreas Karlsson

Mobil: 070-293 54 70
andreas.karlsson@byggmaster.nu

projektledare

Jan Hedström

Mobil: 070-720 22 33
jan.hedstrom@byggmaster.nu

platschef

Johan Lindh

Mobil: 070-420 47 32
johan.lindh@byggmaster.nu

platschef

Jan Lind

Mobil: 070-020 94 28
jan.lind@byggmaster.nu

platschef

Christer Hedin

Mobil: 070-420 47 33
christer.hedin@byggmaster.nu

platschef

Daniel Sörman

Mobil: 070-791 88 10
daniel.sorman@byggmaster.nu

arbetsledare

Robin Lidmår

Mobil: 070-420 47 22
robin.lidmar@byggmaster.nu

arbetsledare

Thomas Hammarström

arbetsledare

Kenneth Forslund

Mobil: 070-420 47 21
kenneth.forslund@byggmaster.nu

Inköp & kalkyl
kalkyl & inköpschef

Elin Dahl

Mobil: 076-946 94 24
elin.dahl@byggmaster.nu

kalkyl & inköp

Andreas Dahlberg

Mobil: 070-420 47 06
andreas.dahlberg@byggmaster.nu

kalkyl & inköp

Kaj Jansson

Mobil: 070-420 47 05
kaj.jansson@byggmaster.nu

EKONOMI & Administration
ekonomichef

Marie Grankvist

Mobil: 070-618 32 41
marie.grankvist@byggmaster.nu

admin & ekonomi

Pernilla Sjunnesson

ekonomi & admin

Therese Hagman

Mobil: 070-420 47 04
therese.hagman@byggmaster.nu

Vår ambition är att driva utvecklingen framåt där vi med vår kompetens kan bidra, lyssna och dela.

Låt oss tänka tillsammans innan vi når målet

Komplexa projekt kräver en genomtänkt byggprocess. Vi tror att det är nyckeln i ett byggprojekt för ett värdefullt slutresultat
Att vi utmanar oss själva och tänker igenom alla delar i byggprocessen är nyckeln till många av de fördelar som Byggmäster skapar. Tidigt vägleder vi till kostnadseffektiva och hållbara lösningar i byggprojektet. Det skapar en förutsägbarhet för slutresultatet men även en trygghet för dig som kund. Vi ser det som ett teamarbete som främjar nya idéer och skapar värden efter det att slutresultatet är skapat. En välgenomtänkt byggprocess gör att vi som partners har samsyn mot ett gemensamt mål och med en gemensam budget.
Tillsammans har vi målet att utveckla mer långsiktiga och hållbara lösningar. Målet är att förändra projektets totalekonomi och skapa en långsiktigt hållbar livscykelkostnad

Vi är övertygade om att tillsammans uppnår vi det som är bättre.

Vill du vara med oss för en bättre sak? Är du nyfiken på hur vi kan skapa mervärden och samhällsnytta tillsammans? Kontakta oss för en förutsättningslös och ärlig dialog.

Kontaktinformation

  • info@byggmäster.nu
  • Elektrodgatan 6, 721 37 västerås

Här hittar du oss

Kom i kontakt med oss