På Byggmäster händer mycket varje dag med unika byggprojekt och spännande utmaningar. I vårt möte kommer du att uppleva vår företagskultur där samsyn och tydliga värderingar vuxit sig starka. Där vi som din mot- och sampart brinner för att hitta nya vägar för ett bättre byggande.

Med modet att föreslå nya lösningar

Vi arbetar med att förbättra oss själva, projektet och branschen. Vårt engagemang i stort och smått bidrar till en hållbar utveckling.

huvudkontor

Elektrodgatan 6,

721 37 västerås

På denna sida finns telefonnummer till våra kontaktpersoner.
Huvudkontoret har öppet måndag-fredag 07.00-16.30.

bolagsinformation

Byggmäster i Mälardalen AB
Organisationsnummer: 556663-4811
VAT-nummer: SE556663481101

 

Faktureringsadress

Fakturering till Byggmäster i Mälardalen AB skickas till:
Mail: lin0954@pdf.grantthornton.se

Mer information om fakturering hittar du under, Om oss.

Organisation
VD

Anders Åkerberg

Mobil: 073-085 80 80
anders.akerberg@byggmaster.nu

Verksamhetsutveckling & KMA

Elin Dahl

Mobil: 076-946 94 24
elin.dahl@byggmaster.nu

BYGGSERVICE
arbetschef

Martin Zanton

Mobil: 070-420 47 39
martin.zanton@byggmaster.nu

platschef

Henrik Karlsson

Mobil: 070-678 75 41
henrik.karlsson@byggmaster.nu

PLATSCHEF

Henrik Pettersson

Mobil: 070-420 47 10
henrik.pettersson@byggmaster.nu

arbetsledare

Kenneth Forslund

Mobil: 070-420 47 21
kenneth.forslund@byggmaster.nu

garantisamordnare

Daniel Engström

Mobil: 070-420 47 09
daniel.engstrom@byggmaster.nu

ENTREPRENAD
arbetschef

Andreas Karlsson

Mobil: 070-293 54 70
andreas.karlsson@byggmaster.nu

projektledare

Jan Hedström

Mobil: 070-720 22 33
jan.hedstrom@byggmaster.nu

projektledare

Andreas Lundén

Mobil: 070-420 47 28
andreas.lunden@byggmaster.nu

platschef

Magnus Nilsson

Mobil: 070-375 02 41
magnus.nilsson@byggmaster.nu

platschef

Daniel Sörman

Mobil: 070-791 88 10
daniel.sorman@byggmaster.nu

PLATSCHEF

Olle Lilja

Mobil: 070-420 47 15
olle.lilja@byggmaster.nu

platschef

Robin Lidmår

Mobil: 070-420 47 22
robin.lidmar@byggmaster.nu

arbetsledare

Mathias Blomström

Mobil: 070-420 47 20
mathias.blomstrom@byggmaster.nu

arbetsledare

Linus Carlbom

Mobil: 070-420 47 11
linus.carlbom@byggmaster.nu

arbetsledare

Thomas Hammarström

Mobil: 070-420 47 34
thomas.hammarstrom@byggmaster.nu

Inköp & kalkyl
kalkyl & inköpscehf

Andreas Dahlberg

Mobil: 070-420 47 06
andreas.dahlberg@byggmaster.nu

kalkyl & inköp

Daniel Solvander

Mobil: 070-420 47 27
daniel.solvander@byggmaster.nu

kalkyl & inköp

Frida Törnblom

Mobil: 070-420 47 17
frida.tornblom@byggmaster.nu

EKONOMI & Administration
ekonomichef

Marie Grankvist

Mobil: 070-618 32 41
marie.grankvist@byggmaster.nu

Ekonomiassistent

Helena Bjurved

Mobil: 070-420 47 02
helena.bjurved@byggmaster.nu

Redovisningsekonom

Terttu Silfvast

Mobil: 070-420 47 26
terttu.silfvast@byggmaster.nu

Vår ambition är att driva utvecklingen framåt där vi med vår kompetens kan bidra, lyssna och dela.

Låt oss tänka tillsammans innan vi når målet

Komplexa projekt kräver en genomtänkt byggprocess. Vi tror att det är nyckeln i ett byggprojekt för ett värdefullt slutresultat
Att vi utmanar oss själva och tänker igenom alla delar i byggprocessen är nyckeln till många av de fördelar som Byggmäster skapar. Tidigt vägleder vi till kostnadseffektiva och hållbara lösningar i byggprojektet. Det skapar en förutsägbarhet för slutresultatet men även en trygghet för dig som kund. Vi ser det som ett teamarbete som främjar nya idéer och skapar värden efter det att slutresultatet är skapat. En välgenomtänkt byggprocess gör att vi som partners har samsyn mot ett gemensamt mål och med en gemensam budget.
Tillsammans har vi målet att utveckla mer långsiktiga och hållbara lösningar. Målet är att förändra projektets totalekonomi och skapa en långsiktigt hållbar livscykelkostnad